Lélek Reform

Lélek Reform

Milyen egy boldog család?

2025. január 03. - Lélek Reform

Fontos foglalkoznunk  a családi traumák öröklődésével és azok hatásaival. Az emberi lélek öröksége valóban sokszor olyan mintákat és érzéseket hoz magával, amelyek tudattalanul irányítják életünket, és amelyek generációkon keresztül öröklődnek. Az, hogy a családi minták és traumák hogyan hatnak ránk, és hogyan formálják meg identitásunkat, egy fontos téma, amely segíthet megérteni, miért reagálunk bizonyos módon a világra, miért kerülhetünk kapcsolatba negatív érzésekkel vagy helyzetekkel.

Generációkon keresztül követnek minket azok a lenyomatok, melyektől már szüleink, őseink is szenvedtek. Meghatározott családi trauma csomaggal érkezünk születésünkkor a világba, és ehhez gyűjtjük még hozzá a saját tapasztalásainkat. A legelső, és talán életünk legmeghatározóbb traumáit gyermekkorunkban, közvetlen családunkban szenvedjük el. Itt veszítjük el azokat az érzéseket, melyek a trauma megéléséhez kötődnek, és itt születnek meg az elveszített érzések helyett olyan új én-részek, és viselkedésminták, melyek domináns részünkké lesznek, irányítják életünket.

family.png

Ismerek egy olyan családot, ahol a szülők már kb. 10 éve elváltak. A felnőtt korú gyerekek nagyon nehezen illeszkedtek be az életbe. A legidősebb gyerek a nagyvárosba került, és az isten pénze nem elég neki. Adósságot, adósságra halmoz és nem érzi a súlyát a tetteinek, mert az apuka akár hitel árán is, de meg akarja menteni a fiát, eladósítva saját magát is. A második gyermek, aki lány, de a szó szoros értelmében 30 évesen úgy viselkedik, mint egy tizenéves, apa pici lánya. Aki egyszerűen az apját látja társaként. Kapcsolatot nem tud férfiakkal kialakítani, mert ugye a korához képest még nagyon "kislány", és minden számára nem tetsző dologra hisztivel reagál. Természetesen ehhez is az apuka aszisztál. A lány nem tud önállóan főzni, rendet tartani maga után, a koszos bugyit a szekrényben tárolja a szennyestartó helyett, és a felsorolás a végtelenségig mehetne. Az apuka szerint, ez rendjén van. Fel sem fogja a szülő, hogy ezzel nem csak a saját életét teszi tönkre, de a családtagjaiét is. Ebben a történetben, a szerepek felcserélődtek, senki nincs a helyén. Az apa nem sugároz tekintélyt, a fiú nem tud felnőni és fellelőséget vállalni az életéért, a lány, pedig társaként kezeli az apát, viszont apuka pici lánya marad, aki nem élheti meg, de nem is biztos, hogy megszeretné élni a NŐ szerepet, mert az már egy felelősségteljes dolog.

A legkisebb gyermeket, az anya nevelte elég nehézkes körülmények között, és nem tudott mindent megadni a gyermekének, amit ki ejtett a száján, ezáltal megtanította arra, hogy önálló életet tudjon élni. A lány  a mai napig nagyon jól kezeli a pénzt, önálló életet él egy harmonikus párkapcsolatban van.

Egy családról beszélünk ugyan, még is a válást követően ketté szakadt a rend. Az apa, aki azt gondolja, hogy mindenek felett a gyermekei érdekeit szolgálja, egy élhetetlen mintát követ. Míg az anya, aki a nehézségek árán ugyan, de megtanította a gyermekével azt, hogy hogyan váljon felnőtté. Az apa részéről senki nem él párkapcsolatban, ami ugye nem véletlen.

Ez a példa nagyon jól illusztrálja, hogy mennyire szükségszerű a terápia során vissza állítani a családi rendet. Hiszen egy életre meg nyomoríthatjuk a családtagjainkat azzal, hogy a gyerekkorunkban elszenvedett traumáinkat amelyeket a tudat alatt mélyen őrzünk, a hozzánk legközelebb álló személyre vetítjük.

Ez a történet valószínű. hogy a rég múltra és egy olyan mély sérülésre vezethető vissza, amikor az apa, elvesztette az identitását, és megfelelési kényszerből nem mer bele állni abba a szerepkörbe, ami a rendes helye lenne a családi minőségben, vissza adva a gyermekeinek is azt a helyet, ahova ők tartoznak.

 

Addig, amíg nem kerül mindenki a helyére és nem éli meg azt a családi szerepet, ahol neki helye lenne, addig a  szereplők nem tudják megélni azt a minőséget, amire hivatottak. Ebben az esetben hatalmas segítség az, ha állítás alkalmával mindenki a helyére kerül, feloldva ezt a negatív mintázatot. 

A tudatosság és a változás erejére fókuszálva,  az önmunka arra ösztönöz minket, hogy fel tudjuk oldani ezeket a mintákat,  és el tudjunk indulni egy olyan úton, amely jobban összhangban van valódi önmagunkkal. A tudatos önismereti munka tehát kulcsfontosságú eszköz lehet, hogy a negatív családi örökségből felszabaduljunk, és új, egészségesebb viselkedésmintákat alakítsunk ki.

Amikor megengeded magadnak a változást, és elhiszed, hogy a tudatosság minden mintánál erősebb, tovább léphetsz. Tudatos önismereti munkával, bármilyen negatív körből kikerülhetsz.

Az önismeret fejlesztése lehetővé teszi, hogy ne ragadjunk le a múlt fájdalmaiban, hanem képesek legyünk a tudatos döntésekre, amelyek segítenek a személyes fejlődésben és a boldogság elérésében. Az a gondolat, hogy a tudatosság erősebb lehet bármely negatív mintánál, erőt adhat azoknak, akik a változásra vágynak.

Ha szeretnéd ezeket a benned automatikusan működő mintákat megváltoztatni, megérteni, hogy mit hordozol magadban, és azt megváltoztatni, várlak szeretettel.

A részletekért hívj bátran a 06304202025 telefonszámon.

A bejegyzés trackback címe:

https://lelekreform.blog.hu/api/trackback/id/tr5218764726

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása